Уроки математики

Мета уроку:   Вдосконалювати та поглиблювати вміння та навички досліджувати функції. Розвивати логічне мислення, уважність, вміння працювати самостійно. Розвивати комунікативну та інформаційну  компетентність учнів. Виховувати інтерес до математики.
Математика
учит преодолевать
трудности и исправлять
собственные ошибки.
                                Рене Декарт.



Хід уроку:
І. Організаційний момент.

ІІ. Розминка.
1.     Що називається областю визначення функції, як позначається? 
2.     Що називається областю значення функції, як позначається?
Знайти область визначення функції: а) у=7х+3х-8х-3;  б) у=  ;
3.     Яка  функція  називаеться  парною?
4.     Яка  функція  називаеться  непарною?
Парною чи непарною є функція: а) у=4х+х³; б) у=х²-2х; в) у=х-4х².
5.     Які проміжки називають проміжками знакосталості функції.
6.     Коли функцію називають зростаючою на проміжку.
7.     Коли функцію називають спадною на проміжку.
8.     Що таке нулі функції.
(Після розминки попередній підсумок по листам самоконтролю )

ІІІ.  За допомогою комп. програми побудувати графік функції та дослідити його.  у=(ІхІ-2)²-6   (abs(x)-2)^2-6.  Нулі функції: х=-4,5; х=4,5.
Функція додатня: (-∞;-4,5)та(4,5; +∞); функція від’ємна: (-4,5;4,5)
Функція зростає: (-2;0)та(2;+∞); функція спадає: (-∞;-2)та(0;2).



ІV.  Знайти область визначення функції.
Відповідь: D(у)=(-2;0)та(0;+∞)

V. Самостійна робота.

      Побудувати графік. Знайти D(у), Е(у), нулі функції, проміжки знакосталості, проміжки зростання та спадання функції.
       


І варіант
     Р.А.    у=х²-4ІхІ+3 (за копм.)
     Р.Б       4х+12, якщо х≤-2
        f(х)=   х², якщо -2<х<1
                  1, якщо х≥1
                
      ІІ варіант
      Р.А.    у=х²-3ІхІ+2 (за комп.)
      Р.Б       2х+3, якщо х≤-1
        f(х)=   х², якщо -1<х<2
                  4, якщо х≥2  


VІ.  Домашнє завдання: п.8,9 Р.А.№231(б,в),№239
           Р.Б.№236(а,б)

VІІ.  Підсумок уроку : Рефлексия


Презентація до уроку: " Властивості функції"





Немає коментарів:

Дописати коментар